tv 4 sports live sport streaming schedule

Live Sports | Live Sports Stream | Live Football Streaming

live sports streaming schedule

Live Sports Events : 18 April to 19 April

Friday, 18 April


9:00
F1 China Team Principals Press Conference

Sky Sports F1     SKY SPORT 3 Italia


9:00
The F1 Show

Sky Sports F1


9:30
Mens Monte Carlo Masters

SKY SPORTS 4     SKY SPORT 2 Italia     beIN 7     beIN 12     SPORTSNET ONE     TEN SPORTS     TEN ACTION


10:30
Manly Sea Eagles vs N. Queensland Cowboys RUGBY

CHANNEL 3

10:30 Newcastle Knights vs Brisbane Broncos RUGBY

CHANNEL 4

10:30 Melbourne Rebels vs Western Force RUGBy
 SKY SPORTS 2     SPORTSNET WORLD
10:30 Melbourne Victory vs Sydney FC

BT Sport 1     FOX SPORTS 2


11:30
Chennai Super Kings vs Kings XI Punab CRICKET

IPL 1


12:15
St Helens Saints vs Wigan Warriors RUGBy

SKY SPORTS 1     SPORTSNET WORLD


12:30
WWE Smackdown Broadcast to S. Asia

TEN SPORTS


14:45
Warrington Wolves vs Widnes Vikings

SKY SPORTS 1     SPORTSNET WORLD


15:00
Alfreton Town v Grimsby Town

BT Sport 1

15:30 Sunrisers Hyderabad vs Rajasthan Royals

IPL 1

15:30 Field Hockey – Rotterdam vs KHC Dragons Playoff

EUROSPORT 2


15:45
Special: British F3 – The University of Motorsport

BT Sport 2


17:00
Grand Slam of Curling – The Players Championship

SPORTSNET ONTARIO


17:15
Blackpool vs Burnsley

beIN sport 8


17:30
WWE Smackdown Repeat Broadcast to S. Asia

TEN SPORTS


18:00
WWE Nxt in Italiano

SKY SPORT 2 Italia

19:00 WWE Superstars in Italiano

SKY SPORT 2 Italia

19:00 Metz vs Bastia

beIN sport 6


19:30
Cincinnati Reds at Chicago Cubs

CHANNEL 2


19:30
Saint-Etienne vs Rennes

ESPN UK     beIN 5


19:30
Doncaster Rovers vs Derby County

SKY SPORTS 1     beIN 8


19:30
Atletico Madrid vs Elche

SKY SPORTS 3     beIN 2

19:45 Inverness CT vs Aberdeen

BT Sport 2

19:45 Bristol vs London Welsh Rugby

SKY SPORTS 2


19:45
Harlequins vs Leicester Tigers RUGBY

BT Sport 1     beIN 12

 


19:45
Leinster vs Treviso

SPORTSNET WORLD


20:00
WWE Smackdown in Italiano

SKY SPORT 2 Italia


20:00
PGA – The Heritage

SKY SPORTS 4


21:00
MMA – Cage Warriors Fight Night 11

CHANNEL 7


21:00
UFC: Werdum vs Browne Weigh-In

FOX SPORTS 2


00:00
Montreal Canadiens vs Tampa Bay Lightning

CHANNEL 1


00:00
Milwaukee Brewers at Pittsburgh Pirates

CHANNEL 3


00:00
St Louis Cardinals at Washington Nationals MLB

CHANNEL 4


00:00
Los Angeles Angels at Detroit Tigers MLB

CHANNEL 5


00:00
Atlanta Braves at New York Mets MLb

CHANNEL 6

00:00 Baltimore Orioles at Boston Red Sox MLB

CHANNEL 8


00:00
Seattle Mariners at Miami Marlins MLB

CHANNEL 9

00:00 Toronto Blue Jays at Cleveland Indians MLB

SPORTSNET ONTARIO


00:00
New York Yankees at Tampa Bay Rays MLB

ESPN UK


00:30
Grand Slam of Curling – The Players Championship MLB

SPORTSNET ONE


00:30
Detroit Red Wings at Boston Bruins NHL

TSN

Saturday, 19 April


01:00
Chicago White Sox vs Texas Rangers MLB

CHANNEL 10

01:00 Minnesota Twins at Kansas City Royals MLB

CHANNEL 11


01:00
WWE Smackdown Broadcast to USA

CHANNEL 7


01:30
Philadelphia Phillies at Colorado Rockies MLB

CHANNEL 12


02:00
Friday Night Fights – Boxcino Middleweights

ESPN 2   ESPN UK


02:00
MMA – Bellator 117

CHANNEL 13


02:30
CFLs Top 10 Craziest Weather Games

TSN 2


03:00
San Francisco Giants at San Diego Padres MLB

CHANNEL 2


03:00
Arizona Diamondbacks at Los Angeles Dodgers MLB

CHANNEL 7


03:00
Houston Astros at Oakland Athletics MLB

CHANNEL 13

03:00 Fox Fight Night Boxing – Sanchez vs Silva

FOX SPORTS 1


03:00
Dallas Stars at Anaheim Ducks

TSN


03:30
CHL Game of the Week – Portland at Kelowna

SPORTSNET ONE

04:00 F1 China Practice 3

Sky Sports F1     SKY SPORT 3 Italia     beIN 6 – Arabic     beIN 12

04:00 Euro Tour Malaysian Open

SKY SPORTS 4


04:30
Collingwood Magpies vs N. Melbourne Kangaroos

ESPN UK     FOX SPORTS 2


06:00
Thats Hockey 2 Night

TSN 2


07:00
F1 China Qualifying

Sky Sports F1     SKY SPORT 3 Italia     beIN 6 – Arabic     beIN 12     TSN


07:30
Central Coast Mariners vs Adelaide United

BT Sport 2     FOX SPORTS 2


07:30
Sydney Swans vs Fremantle Dockers

ESPN UK


08:30
Waikato Chiefs vs Canterbury Crusaders

SKY SPORTS 2


08:30
St George Dragons vs New Zealand Warriors

SPORTSNET WORLD


09:00
Urawa Red Diamonds vs Kawasaki Frontale

beIN 1


10:30
Cronulla Sharks vs Sydney Roosters

SPORTSNET WORLD


10:30
NSW Waratahs vs Pretoria Blue Bulls

SKY SPORTS 2


10:30
WWE Superstars Broadcast to S. Asia

TEN SPORTS


10:30
Essendon Bombers vs St Kilda Saints

FOX SPORTS 2


12:15
Leicester City vs Queens Park Rangers

SKY SPORTS 1     beIN 12


12:30
Churchill Brothers vs United

TEN ACTION


12:45
Tottenham Hotspur vs Fulham

BT Sport 1     SPORTSNET ONTARIO     beIN 11


12:45
Motherwell vs Celtic

SKY SPORTS 1     SPORTSNET WORLD     beIN 4

13:00 Caen vs Auxerre

beIN 5


13:00
AutoGP France Race 1

EUROSPORT 1

13:30 Dembo vs Bangalore

TEN ACTION


14:00
Oyonnax vs Toulouse

BT Sport 2


14:00
AC Milan vs Livorno

beIN 6


14:00
Parma vs Inter Milan

beIN 3  SKY SPORT 1 Italia


14:00
Udinese vs Napoli

STAR SPORTS


14:00
Lazio vs Torino

beIN 1


14:00
Catania vs Sampdoria

beIN 2


14:00
AutoGP France Race 2

EUROSPORT 2


14:00
World Touring Car Championships Qualifying

EUROSPORT 1


14:30
The Snooker World Championship

EUROSPORT 2


15:00
Cardiff City vs Stoke City

beIN 11    TSN 2


15:00
Newcastle United vs Swansea City

CHANNEL 1     SPORTSNET ONTARIO


15:00
West Ham United vs Crystal Palace

CHANNEL 2     SPORTSNET WORLD


15:00
Aston Villa vs Southampton

CHANNEL 3

15:00 Nottingham Forest vs Birmingham City

beIN 5


15:00
Osasuna vs Valencia

beIN 7

15:00 Levante vs Getafe

beIN 4


15:00
The Snooker World Championship

EUROSPORT 1

15:15 London Wasps vs Gloucester

BT Sport 1     beIN 12

17:00 Gil Vicente vs Estoril

beIN 1


17:15
Real Madrid Castilla vs Eibar

beIN 6


17:30
Chelsea vs Sunderland

SKY SPORTS 1     beIN 11   TSN 2


17:30
Juventus vs Bologna

BT Sport 2     SKY CALCIO     beIN 3     beIN 12     SKY SPORT 1 Italia     STAR SPORTS


17:30
Hamburg vs Wolfsburg

BT Sport 1


19:00
Real Sociedad vs Espanyol

SKY SPORTS 3

19:00 The Snooker World Championship

EUROSPORT 1


19:00
The Snooker World Championship

EUROSPORT 2


19:15
Belenenses vs Sporting Lisbon

beIN 1


19:30
Team Handball – Mettalurg vs Kiel

beIN 8


20:00
Fiorentina vs Roma

BT Sport 2     SKY CALCIO     beIN 3     SKY SPORT 1 Italia


20:00
Lyon vs Paris Saint-Germain

BT Sport 1     beIN 5     beIN 12     TEN SPORTS     TEN ACTION


23:30
WWE Superstars Broadcast to UK

SKY SPORTS 2


00:00
Vancouver Whitecaps vs Los Angeles Galaxy

TSN     beIN 1

 

Leave a Reply